Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Warsztaty ewaluacyjne w projekcie pt. „Szkolenie z zakresu cyberprzestępczości dla kadr sądownictwa i prokuratury”

W dniu 18  czerwca 2021 roku w siedzibie KSSiP w Lublinie odbyły się warsztaty ewaluacyjne w projekcie pt. „Szkolenie z zakresu cyberprzestępczości dla kadr sądownictwa i prokuratury”  finansowanym z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój na lata 2014-2020. Projekt skierowany jest do sędziów, asesorów sądowych, asystentów sędziego, referendarzy sądowych, prokuratorów, asesorów prokuratury i asystentów prokuratora, łączne w ramach projektu zaplanowano przeszkolenie 600 osób. Celem tego projektu jest aktualizacja i podniesienie wiedzy z zakresu prawa gospodarczego, w szczególności w sprawach dotyczących przestępstw popełnianych z wykorzystaniem Internetu oraz zaawansowanych technologii informatycznych na poziomie podstawowym i zaawansowanym.

Spotkanie odbyło się w formule on – line. Wzięli w nim udział z-ca Dyrektora KSSiP p. sędzia Adam Czerwiński, eksperci kluczowi p. dr hab. prokurator Agnieszka Gryszczyńska i p. dr inż. Krystian Mączka, zaproszeni goście z Ministerstwa Sprawiedliwości, Prokuratury Krajowej, prokuratorzy, sędziowie oraz wykładowcy Krajowej Szkoły. Na warsztatach ewaluacyjnych omówiono dotychczasową realizację projektu oraz uwagi zgłaszane do programów szkoleniowych. Zaprezentowano również uwagi i oczekiwania wyrażone przez uczestników projektu którzy odbyli już szkolenia.    

Zwrócono szczególną uwagę, na duże zainteresowanie szkoleniami u sędziów orzekających w wydziałach cywilnych i rodzinnych.  W wyniku przeprowadzonej dyskusji, ustalono, że w ramach szkoleń szczególne znaczenie posiada praktyczna strona omawianych zagadnień. Uzgodniono częściowe uwzględnienie postulatów uczestników szkoleń związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa cyfrowego, ochrony indywidualnych danych. Zarówno eksperci jak i wykładowcy nie zgłaszali zasadniczych uwag co do zakresu programów, co skutkowałoby koniecznością ich weryfikacji. P. prok Agnieszka Gryszczyńska zwróciła jednak uwagę na zmiany w procedurze karnej, które powinny zostać omówione w trakcie zajęć.

Z informacji zebranych od uczestników szkoleń wynika, że wysoko oceniają zakres prezentowanej tematyki, poziom nauczania oraz warunki organizacyjne.

Data publikacji: 
2021-06-22 13:34
Data wytworzenia: 
2021-06-22 13:24
Autor treści: 
Andrzej
Muszyński