DODATKOWY NABÓR - konferencja: Teoretyczne i praktyczne problemy wynikające ze stosowania Rozporządzenia 1346/2000 w sprawie postępowania upadłościowego, 20-21 października 2011 r., Trewir
Uprzejmie informujemy, że w dniach 20 – 21 października 2011r. w Trewirze odbędzie się konferencja organizowana przez Akademię Prawa Europejskiego i Ministerstwo Sprawiedliwości, dotycząca teoretycznych i praktycznych problemów wynikających ze stosowania Rozporządzenia 1346/2000 w sprawie postępowania upadłościowego. Konferencja stanowi jedno z wydarzeń zaplanowanych w kalendarzu polskiej Prezydencji w Radzie UE.
Szczegółowe informacje
Przedmiot konferencji:
Konferencja będzie stanowić doskonałe forum do analizy, dyskusji i wymiany doświadczeń w zakresie stosowania przepisów powyższego Rozporządzenia. Podczas konferencji zostaną omówione zagadnienia istotne dla sędziów orzekających w sprawach upadłościowych o charakterze transgranicznym, takie jak np. współpraca pomiędzy sądami, sędziami – komisarzami oraz uznawanie orzeczeń. Ponadto, będzie również istniała możliwość wyrażenia opinii co do dalszego kierunku rozwoju prawa UE w zakresie postępowania upadłościowego i zgłoszenia wniosków de lege ferenda. Sposobność taka, będzie o tyle cenniejsza, iż w konferencji będzie uczestniczył przedstawiciel Komisji Europejskiej, która w swoim Planie Pracy przewiduje dokonać w 2012 r. przeglądu rozporządzenia 1346/2000, a w 2013 r. przyjąć projekt zmian tego aktu prawnego.
Uczestnicy: sędziowie wizytatorzy do spraw upadłościowych lub sędziowie orzekający w sprawach z zakresu prawa upadłościowego w drugiej instancji
Język roboczy: język angielski
Sygnatura wydarzenia: M16/E/11
Program konferencji oraz formularz aplikacyjny
Zakwaterowanie, wyżywienie, transport:
Uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie od dnia 19 października do dnia 21 października 2011r. (2 doby) oraz wyżywienie zgodnie z ofertą konferencji. Organizatorzy pokrywają koszty przelotu i dojazdu do Trewiru. Szczegóły organizacyjne dotyczące organizacji podróży zostaną przekazane uczestnikom po zakończeniu rekrutacji.
Kryteria brane pod uwagę przy rekrutacji:
- Motywacja
- Znajomość wybranego języka obcego na poziomie min. B2
- Zgodność przedmiotu szkolenia z zakresem wykonywanych obowiązków.
Zasady rekrutacji:
- Poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy KSSiP należy kierować wyłącznie pocztą elektroniczną na adres mailowy: [email protected] do dnia 9 września 2011 r. (piątek)
- W tytule wiadomości należy podać sygnaturę szkolenia;
- Wszystkie załączniki należy opisać imieniem i nazwiskiem;
- W związku z tym, iż rekrutacja prowadzona jest wyłącznie drogą elektroniczną podanie adresu mailowego w formularzu zgłoszeniowym jest obowiązkowe;
- Uczestnik jest zobowiązany do przedłożenia zgody przełożonego na udział w szkoleniu w ciągu 7 dni od otrzymania z KSSiP informacji o zakwalifikowaniu.