Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Dodatkowy nabór na szkolenie specjalistyczne pt. „Prawo gospodarcze - modyfikacja przepisów procesowych jako mechanizm poprawy efektywności ochrony prawnej w postępowaniu cywilnym”

Uprzejmie informujemy, iż w ramach Projektu: „Doskonalenie zawodowe pracowników wymiaru sprawiedliwości” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego został zwiększony limit miejsc dla uczestników szkolenia specjalistycznego „Prawo gospodarcze – modyfikacja przepisów procesowych jako mechanizm poprawy efektywności ochrony prawnej w postępowaniu cywilnym” oraz rozszerzono grupę adresatów – oprócz sędziów gospodarczych zachęcamy do zgłaszania się również referendarzy sądowych i asystentów sądowych zatrudnionych w wydziałach gospodarczych.

Szczegółowe informacje dotyczące miejsca, harmonogramu zjazdów oraz szczegółowy program przekażemy w terminie późniejszym.

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE SZKOLENIA:

Szkolenie POKL
Data szkolenia: 1 września 2011 - 30 listopada 2011
czwartek - środa
Miejsce szkolenia: Polska
Grupa docelowa: Asystenci sędziów, Referendarze, Sędziowie gospodarczy

Uprzejmie informujemy, iż w ramach Projektu: „Doskonalenie zawodowe pracowników wymiaru sprawiedliwości” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego został uruchomiony nabór na:

szkolenie specjalistyczne pt. „Prawo gospodarcze – modyfikacja przepisów procesowych jako mechanizm poprawy efektywności ochrony prawnej w postępowaniu cywilnym” dla sędziów wydziałów gospodarczych sądów rejonowych i okręgowych

Celem szkolenia jest przygotowanie sędziów gospodarczych do wprowadzanej nowelizacją kodeksu postępowania cywilnego likwidacji postępowania odrębnego w sprawach gospodarczych. Przewidywane w projekcie zmiany do ustawy z dnia 4 listopada 2009 r. oznaczają zmianę w sposobie prowadzenia postępowań przez wzmocnienie aktywizmu sędziowskiego i konkretyzację obowiązków sądu w zakresie pozyskiwania od stron i uczestników postępowania materiału procesowego oraz omawiania ze stronami możliwych postaw prawnych ich żądań. Jednocześnie projekt zakłada, że zachowane zostaną sądy gospodarcze jako wydziały sądów powszechnych.

Zajęcia w ramach proponowanego szkolenia specjalistycznego odbywać się będą od września 2011r. do listopada 2011 r., z częstotliwością raz lub dwa razy w miesiącu, podczas pięciu zjazdów dwudniowych 16-godzinnych, z wyłączeniem sobót i niedziel. Program obejmuje 80 godzin dydaktycznych, prowadzonych w formie wykładów i warsztatów.

KSSiP pokrywa koszty noclegu oraz wyżywienia (śniadania i obiady ), natomiast nie jest przewidziana refundacja kosztów dojazdu uczestników na szkolenia z uwagi na nieprzyznanie przez Instytucję Zarządzającą środków na ten cel.
Szczegółowe informacje dotyczące miejsca, harmonogramu zjazdów oraz szczegółowy program przekażemy w terminie późniejszym.

Zachęcamy Państwa do zgłaszania się za pośrednictwem Sądów Apelacyjnych w ramach limitu przyznanego dla każdej apelacji. Dodatkowo został uruchomiony nabór elektroniczny na listę rezerwową.

Data publikacji: 
2013-08-09 14:58
Data wytworzenia: 
2013-08-09 14:58
Ostatnia zmiana: 
2013-11-13 18:50
Autor zmiany: 
Katarzyna
Krysiak