Konsekwencje członkostwa w Unii Europejskiej dla praktyki orzeczniczej sędziów rodzinnych. - C 4/A/15 Białystok 13 listopada 2015 r.
Data szkolenia: 13 listopada 2015 r.
Miejsce szkolenia: Sąd Rejonowy w Białymstoku
Grupa docelowa: dla sędziów orzekających w sprawach rodzinnych, asystentów sędziów zatrudnionych w wydziałach rodzinnych i nieletnich, prokuratorów prowadzących postępowanie na odcinku cywilnym
Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login
Wykładowca
Anna Młyniec Wizytator ds. współpracy z zagranicą i prawa unijnego w Sądzie Okręgowym w Legnicy; od 2007 r. prowadzi szkolenia z zakresu współpracy prawnej z zagranicą, prawa unijnego, międzynarodowego prywatnego, organizowane m.in. przez Ministerstwo Sprawiedliwości, Centrum Edukacji i Ekspertyz Europejskich i KSSiP, współautor opracowania materiałów dla Centrum Edukacji i Ekspertyz Europejskich „Współpraca państw członkowskich w zakresie doręczania dokumentów sądowych i pozasądowych oraz przeprowadzania dowodów”.
Tematyka szkolenia
Konsekwencje członkostwa w Unii Europejskiej dla praktyki orzeczniczej sędziów rodzinnych.
1. Prawo Unii Europejskiej w systemie źródeł prawa.
2. Transgraniczne sprawy rodzinne w Unii Europejskiej.
3. Postępowanie w sprawach o alimenty z elementem zagranicznym.
Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora
- merytorycznie:
sędzia Greta Książkiewicz
tel. 81 440 87 23
e-mail: [email protected]
- organizacyjnie:
starszy inspektor Ewelina Bożyk-Dyszczak
tel. (81) 458 37 53
e-mail: [email protected]
Zasady rekrutacji:
- W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
- Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2015”
- W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
- Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
- W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2015”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
- W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).
2. Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
3. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
4. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
5. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną organizacyjnie za dane szkolenie.