Szkolenie dla sędziów orzekających w sprawach z zakresu prawa własności przemysłowej, asystentów sędziów i prokuratorów prowadzących postępowanie na odcinku cywilnym "Prawo własności przemysłowej i intelektualnej", C11/A/15
Data szkolenia: 17-19 czerwca 2015 r.
Miejsce szkolenia: Ośrodek Szkoleniowy w Dębem
Grupa docelowa: sędziowie orzekający w sprawach z zakresu prawa własności przemysłowej, asystenci sędziów i prokuratorzy prowadzący postępowanie na odcinku cywilnym
Szkolenie dla apelacji: katowickiej, krakowskiej, lubelskiej, rzeszowskiej, warszawskiej i wrocławskiej
Rekrutacja na szkolenie odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login
Wykładowcy:
Beata Piwowarska - sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, specjalista w sprawach z zakresu własności przemysłowej, wykładowca na szkoleniach krajowych i zagranicznych z zakresu ochrony praw własności przemysłowej.
Anna Tischner - doktor, adiunkt w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek ATRIP. Specjalizuje się w prawie wzorów przemysłowych, prawie znaków towarowych oraz prawie zwalczania nieuczciwej konkurencji. W roku 2004 i 2013 odbyła pobyty studyjne w Max-Planck-Institut für Geistiges Eigentum und Wettbewerbsrecht w Monachium. Jej rozprawa doktorska pt. Odpowiedzialność majątkowa za naruszenie prawa do znaku towarowego została w 2007 r. nagrodzona nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w konkursie na najlepszą pracę doktorską organizowanym przez Urząd Patentowy RP. Anna Tischner jest autorką licznych publikacji z zakresu prawa własności intelektualnej. Obecnie pracuje nad monografią poświęconą kumulatywnej ochronie wzorów przemysłowych w prawie własności intelektualnej.
Tematyka:
"Prawo własności przemysłowej i intelektualnej"
Tematyka szczegółowa:
- Rodzaje naruszeń, w tym naruszenia w Internecie.
- Formułowanie żądań, wartość przedmiotu sporu i opłaty sądowe - braki formalne.
- Postępowanie dowodowe.
- Relacje postępowań sądowego i administracyjnego - wpływ decyzji administracyjnych na postępowanie sądowe, ustalenie prawa na użytek postępowania przed Urzędem Patentowym RP.
- Jurysdykcja, właściwość sądów.
- Sankcje naruszeń praw własności przemysłowej /orzecznictwo sądów krajowych I unijnych/.
- Zabezpieczenie roszczeń.
- Zobowiązanie do udzielenia informacji.
- Przesłanki, zakres przedmiotowy i treść ochrony:wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych, znaków towarowych, utworów w prawie autorskim, przed czynami nieuczciwej konkurencji.
- Problematyka kumulacji podstaw ochrony dóbr niematerialnych z zakresu własności intelektualnej, w tym zbiegu roszczeń.
Koordynacja z ramienia KSSiP:
-merytoryczna:
sędzia Greta Książkiewicz
tel. 81 440 87 23
e-mail: [email protected]
-organizacyjna:
sędzia Dariusz Abramowicz
tel. 81 440 87 37
e-mail: [email protected]
inspektor Monika Ćwiklińska
tel. 81 440 87 14
e-mail: [email protected]
Zasady rekrutacji:
W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
- Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2015”.
- W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.plnależy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa- Informacje”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, regulamin, z którymi należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją:http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ . Wybranie opcji "Platforma Szkoleniowa - Logowanie" spowoduje bezpośrednie przejście na Platformę Szkoleniową KSSiP.
- Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
- Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
- W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2015”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
- W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie)
- Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
- Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
- Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
- W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem:[email protected]
Data publikacji:
2015-03-04 17:09
Data wytworzenia:
2015-03-04 15:32
Autor treści:
Monika
Ćwiklińska-Gorczyca
Ostatnia zmiana:
2015-03-09 11:28
Autor zmiany:
Monika
Ćwiklińska-Gorczyca