Ubezpieczenia społeczne - wybrane zagadnienia. Postępowanie w sprawach z zakresu prawa pracy z elementem zagranicznym - wybrane zagadnienia - 25-28 sierpnia 2014 r. Jastrzębia Góra - C12/14
Data szkolenia: 25-28 sierpnia 2014 r.
Miejsce szkolenia: Ośrodek Szkoleniowy JURYSTA, ul. Rozewska 44, 84-104 Jastrzębia Góra
Grupa docelowa: sędziowie orzekający w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych w sądach wszystkich szczebli, prokuratorzy prowadzący postępowanie na odcinku cywilnym
Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login
Wykładowcy
Jolanta Strusińska - Żukowska Sędzia Sądu Najwyższego Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych, wizytator z wieloletnią praktyką w Sądzie Okręgowym i Apelacyjnym w Warszawie. Współautor komentarza do ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, wyd. C.H. Beck 2011 r. i współautor komentarza do ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych i ustawy o emeryturach pomostowych., wyd. C.H. Beck 2013 r. Znany i ceniony wykładowca z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.
Krzysztof Ślebzak Prof. UAM dr hab., Dyrektor Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego, kierownik Katedry Prawa Pracy i Prawa Socjalnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Europejskiego „Viadrina” we Frankfurcie nad Odrą. Laureat konkursu Złote Skrzydła Dziennika Gazety Prawnej dla młodych autorów książek specjalistycznych w kategorii prawo pracy i ubezpieczeń społecznych za książkę „Ochrona emerytalnych praw nabytych” Wolters Kluwer, Warszawa 2009 r. Autor „Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego”, Komentarz, Warszawa 2012 r., współautor „Ustawa o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych”, Komentarz, Warszawa 2013 r. Redaktor naczelny serii wydawniczej “Studia i Analizy Sądu Najwyższego” wydawanej przez Sąd Najwyższy we współpracy z Wolters Kluwer. Autor publikacji z zakresu prawa pracy i prawa ubezpieczeń społecznych. Uznany i ceniony wykładowca.
Przemysław Feliga Doktor nauk prawnych, LL.M. Universität Regensburg, sędzia Sądu Rejonowego dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, w latach 2010 – 2012 delegowany do Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka Ministerstwa Sprawiedliwości, autor ponad 30 opracowań naukowych (artykułów, glos), a także monografii, pt. „Stanowisko prawne syndyka w procesie dotyczącym masy upadłości”, Warszawa 2013, Wydawnictwo CH Beck (seria: "Monografie prawnicze).
Tematyka szkolenia
Ubezpieczenia społeczne – wybrane zagadnienia.
Postępowanie w sprawach z zakresu prawa pracy z elementem zagranicznym – wybrane zagadnienia.
- Ocena sytuacji majątkowej spółki na podstawie opinii biegłego w sprawach dotyczących przeniesienia odpowiedzialności za składki na członków zarządu spółek kapitałowych.
- Ponowne ustalenie prawa do świadczeń emerytalno-rentowych w świetle orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
- Zasady nabywania i ustalania wysokości emerytur kapitałowych.
- Jurysdykcja krajowa w sprawach z zakresu prawa pracy.
- Sposoby ustalania prawa obcego w sprawach z zakresu prawa pracy.
Koordynacja merytoryczna z ramienia KSSiP:
sędzia Oliwia Caruk-Niewęgłowska
Tel. 0 81 440 87 23
e - mail: [email protected]
Obsługa organizacyjna:
starszy inspektor Małgorzata Staniak
Tel. 0 81 440 87 14
e – mail: [email protected]
Zasady rekrutacji:
- W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
- Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się
w sekcji „Szkolenia 2014” - W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta
i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej. - Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
- W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2014”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
- W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).
- Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
- Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Cywilny KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej
o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie. - Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału
w szkoleniu. - W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected]