Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Szkolenie dla prokuratorów oraz sędziów orzekających w sprawach karnych z apelacji katowickiej, poznańskiej i rzeszowskiej

Data szkolenia:    26 marca 2014 - 28 marca 2014
Miejsce szkolenia: Kraków
Grupa docelowa:    sędziowie orzekający w sprawach karnych.

 

Wykładowcy

dr Magdalena Piechota – Adiunkt w Zakładzie Komunikacji Społecznej na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Absolwentka polonistyki i dwóch typów studiów podyplomowych, w tym kwalifikacyjnych „Emisja głosu” na UMCS. Zajmuje się naukowo i w praktyce różnymi aspektami komunikacji międzyludzkiej, od jej wymiaru emisyjnego, przez stylistyczny, po dyskursywny. Jako wykładowca pracuje od 1999 roku. Od 2003 roku prowadzi coroczne uniwersyteckie kursy z zakresu logopedii medialnej lub emisji głosu. Doktor nauk humanistycznych, ceniony dydaktyk.
dr Jolanta Panasiuk – Adiunkt w Zakładzie Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS w Lublinie. Od 1993 roku jest wykładowcą na studiach magisterskich, podyplomowych i specjalizacyjnych oraz prowadzi praktykę kliniczną w Uniwersyteckiej Pracowni Logopedycznej z zakresu diagnozy i terapii zaburzeń mowy u dzieci i osób dorosłych chorych neurologicznie, od 1995 r. prowadzi warsztaty naukowo-szkoleniowe z diagnozy i terapii zaburzeń mowy u osób chorych neurologicznie pod patronatem Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Konsultant krajowy w dziedzinie neurologopedii przy Ministerstwie Zdrowia, członek zespołu ekspertów ds. programów specjalizacji w neurologopedii.
dr hab. Paweł Nowak – Kierownik Katedry Teorii i Zastosowań Tekstu Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz profesor Społecznej Akademii Nauk w Warszawie, autor i współautor szeregu publikacji, w tym: ,,Manipulacja w języku” (Wydawnictwo UMCS, Lublin 2004), ,,O sztuce publicznego występowania i komunikacji społecznej’’ (Wydawnictwo Wszechnicy Polskiej i EFS, Warszawa 2007), „Słownik polszczyzny politycznej po 1989 roku” (Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2009). Ceniony i doświadczony wykładowca oraz trener w zakresie teorii komunikacji, komunikacji masowej i interpersonalnej, komunikacji językowej w mass mediach, retoryki oraz pragmatyki językowej.
mgr Jakub Jurkowski – Politolog, konsultant i trener wystąpień publicznych, negocjacji i rozwiązywania konfliktów. Absolwent podyplomowych studiów Emisji Głosu na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i Studiów Pedagogicznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracownik Collegium Civitas. Związany naukowo z Instytutem Filologii Polskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Prowadzi zajęcia dotyczące komunikowania międzyludzkiego i rozwiązywania konfliktów, m.in. na Wydziale Prawa i Administracji UMCS oraz na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Zajmuje się również marketingiem politycznym. Członek Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.

Tematyka szkolenia

Doskonalenie kompetencji psychologicznych i społecznych. – szkolenie systemowe realizowane w latach 2012 – 2013 w ramach 4 zjazdów dla tej samej grupy uczestników.
 

Zajęcia prowadzone będą w formie seminarium.

 


 

 

Koordynacja merytoryczna z ramienia KSSiP:

sędzia Dariusz Abramowicz
tel. 81 440 87 37

e-mail: [email protected]

 

Obsługa organizacyjna:

starszy inspektor Joanna Woźniak
tel. 81 440 87 21

e–mail: [email protected]

Data publikacji: 
2013-12-05 19:10
Data wytworzenia: 
2013-12-05 19:09
Autor treści: 
Andrzej
Muszyński
Ostatnia zmiana: 
2013-12-19 15:07
Autor zmiany: 
Andrzej
Muszyński